Šešios strategijos, padėsiančios jums pasiekti sėkmės mažmeninės prekybos po COVID-19

COVID-19 pandemija pakeitė daugelį verslo žaidimo taisyklių. Verslo įmonės, kurių teikiamos paslaugos arba parduodami produktai nėra gyvybiškai svarbūs, daugelyje šalių yra priverstos užsidaryti. Tradiciniams mažmenininkams nesunku atsilikti, o sunkumų patiria nišinės arba specializuotos parduotuvės.

Nors elektroninė prekyba išlieka stipri ir auga kiekvieną dieną, dauguma įmonių savininkų mano, kad mažmeninės prekybos parduotuvės patiria nuosmukį. Ir tikriausiai mes negalime to užginčyti.

Sunku nuspėti, kaip atrodys ateitis po COVID-19 pandemijos, tačiau laukti ir nieko nedaryti būtų didžiausia klaida.

Jei įsigilinsite į pirkėjo elgesį, pamatysite kitokį vaizdą, prieštaraujantį tam, ką skelbia visos žiniasklaidos priemonės.

Pirmiausia tai, kad žmonės plataus vartojimo prekių parduotuvėse išleidžia daugiau nei prieš metus. Daugeliui namų ūkių COVID-19 pandemija padidino maisto produktų paklausą. Daugelis iš mūsų dirba ir tuo pačiu metu prižiūri vaikus iš namų. Mes nevalgome restoranuose ir kavinėse, nesusitinkame su kitais žmonėmis ir pan. Tai suteikia nuostabią galimybę plataus vartojimo prekių gamintojams ir tiekėjams parduoti daugiau prekių parduotuvėse.

Pagalvokime, kaip galime pasinaudoti šia situacija – didindami pardavimus, užimdami didesnę rinkos dalį, gaudami daugiau pelno.

Išleiskite į rinką naują produktą

Šiomis dienomis gali pasirodyti rizikinga išleisti naują produktą, tačiau verta pabandyti.

Daugeliui klientų pabodo karantino rutina, o vienintelė apsilankymo vieta yra maisto prekių parduotuvė. Jei turite naujo produkto idėją, pats metas pasiūlyti pirkėjams kažką naujo, kas patrauktų jų dėmesį.

Nors produktas, apie kurio išleidimą į rinką galbūt galvojate, priklauso nuo pramonės šakos, kurioje veikia jūsų verslas, verta pagalvoti, kaip jūsų naujasis produktas atrodys koronaviruso ekonominiame kraštovaizdyje.

Pabandykite pagalvoti apie produktą, kuris ne tik būtų naudingas šiuo metu, bet ir išliktų pandemijai pasibaigus.

Atnaujinkite savo prekių ženklo dizainą

Jei jūsų verslas per pastaruosius pusę metų dėl pandemijos sulėtėjo, dabar yra puiki galimybė peržiūrėti savo prekinį ženklą arba produkto dizainą.

Išanalizuokite, kas veikia, o kas ne, mąstydami apie jūsų prekinį ženklą taip kaip jūs įsivaizduojate. Jei iki ekonomikos nuosmukio aktyviai bendravote su savo produkto vartotojais, galėsite dar giliau įžvelgti, ko šiuo metu tikisi jūsų klientai.

Dabar yra galimybė kritiškai pažvelgti į savo produktų dizainą ar prekių ženklą.

Nėra geresnio laiko nei šis pradėti bendrauti su savo klientais. Taip geriau suprasite, kaip kurti savo įvaizdį mažmeninėje prekyboje, kad pritrauktumėte daugiau pirkėjų dėmesio.

Pažvelgę į tai, kaip pristatote savo produktus prekybos vietose, turėsite galimybę efektyviau išnaudoti produktų išstatymus. Po COVID-19 mažmeninės prekybos aplinkoje klientai į produktus žiūrės kitaip, nei prieš pandemiją.

Skirdami šiek tiek laiko šioms idėjoms atkreipsite dėmesį ir pritrauksite naujų klientų, kurie anksčiau nesidomėjo jūsų verslu. Viena iš tokių idėjų – pabrėžti jūsų produkto naudą sveikatai.

Produktų stovai (paletiniai išstatymai) prekybos vietoje

Vienas iš efektyviausių būdų patraukti pirkėjų dėmesį parduotuvėje – naudoti reklaminius prekių stovus.

Turint neribotą galimybę kurti reklamą, prekybos vieta yra ideali tam, kad galėtumėte greitai pateikti klientams svarbiausią informaciją apie jūsų prekinį ženklą, susijusius produktus ir kaip juos naudoti.

Užimdami daugiau vietos parduotuvėje ir neturėdami šalia konkurentų produktų, reklaminiai stovai užtikrina didelį prekių pastebėjimą.

Reklaminių prekių stovų panaudojimas prekybos vietose leidžia jūsų produktui būti unikaliam ir išsiskirti iš konkurentų, ypač jei jie neinvestuoja į panašius ekranus.

Kai klientai ateina į parduotuvę turėdami galvoje norimų pirkti produktų sąrašą, jie iš tikrųjų neturi omenyje konkretaus prekių ženklo. Pasiekus jūsų lentyną sprendimo priėmimas užtrunka tik kelias sekundes.

Kai jūsų produktai stovi šalia konkurentų, rizikinga palikti šį sprendimą „sėkmei“. Ryškių spalvų pakuotė gali padėti, tačiau daug geriau atkreipti klientų dėmesį į jūsų produktus. Tam ir reikalingi reklaminiai prekių stovai prekybos vietose.

Užimdami daugiau vietos prekybos centre, prekybos vietos ekranai neleidžia ignoruoti jūsų produkto. Galite pasirinkti laikinai pastatomus prekių stovus tam tikrame parduotuvės skyriuje arba naudoti įvairius pakabinamus ekranus, lentynų užsklandas ar net visą prekių ženklo reklamą lentynose, kurie tikrai patrauks jūsų pirkėjo dėmesį vaikščiojant praėjimais tarp lentynų. Tiesiog pasirūpinkite informatyviu, patraukliu ir skoningu dizainu, o ekranai prekybos vietose atliks visą kitą darbą.

Reklamos parduotuvėje palaikymas naudojant internetą

Nors reklama parduotuvėse yra būtina norint patraukti klientų dėmesį, kai jie atvyksta į parduotuvę, taip pat svarbu kliento apsipirkimo kelią susitirpinti ir skaitmenine rinkodara. Idealu, jeigu jūsų prekinis ženklas yra aktyviai reklamuojamas klientams ir per uždarymus dėl COVID-19.

Pasinaudokite proga ir pateikite savo klientams naujienas ir informaciją apie siūlomus produktus ir internetu. Komunikuokite pastangas, kurių imatės, kad išvengtumėte koronaviruso plitimo.

Būtinai praneškite savo klientams apie parduotuvėse siūlomo produkto naudą.

Stenkitės parduoti daugiau

Nėra geresnio įrankio nei prekių išstatymai reklaminiuose stovuose prekybos vietose siekiant parduoti daugiau produktų.

Tikras menas yra įtikinti pirkėjus nusipirkti daugiau jūsų produktų, nei jie ir neketino pirkti pieš akimirką.

Manome, kad jei jūsų produktai yra aukštos kokybės ir teikia vartotojams vertę, pabrėžus jų naudą, kurią gaus klientas, ženkliai išauga galimybė, kad jūsų produktų bus įsigyta du ar daugiau kartų.

Abipusiai naudinga situacija: jūsų verslas gauna daugiau pajamų, o klientai supažindinami su jūsų gaminamų produktų įvairove.

Reklaminiuose produktų stovuose ar kitose reklaminėse priemonėse parodžius, kaip jūsų produktas gali būti sveiko arba subalansuoto maisto dalimi, produktas akivaizdžiai taps patrauklesnis didesniam klientų ratui.

Teisinga kaina

Kainos nustatymas priklauso nuo įvairių veiksnių: žaliavos kainos, gamybos sąnaudų, logistikos, pardavimo kanalo ar mažmenininkų mokesčių ir pan. Kaip prekių ženklo savininkas, jūs jau turite kainų strategiją ir kartais negalite kontroliuoti galutinės produkto kainos.

Mažmenininkas turi savo strategiją, kaip jis nustatys jūsų produkto kainą savo parduotuvėse. Tačiau svarbu pagalvoti, kokia šiuo metu yra geriausia jūsų produkto kaina.

Jei įmanoma, venkite kainų didinimo, jei jūsų produktas yra gyvybiškai svarbus ir labai paklausus. Nenorite, kad visuomenė kalbėtų apie jūsų įmonę ar prekių ženklą, kad pandemijos metu bandote gauti nesąžiningo pelno. Tačiau paprastai mažmenininkas turi didžiausią galią kontroliuoti kainas.

Laikinos kainos nuolaidos yra puikus būdas parduoti daugiau. Net maža nuolaida turi psichologinį poveikį. Matant kainos sumažėjimą, jūsų produktas gali atrodyti patrauklesnis klientams nei konkurentų.

Kai kalbame apie nuolaidos veiksmą, taip pat naudinga pagalvoti apie partnerystę su kitu prekiniu ženklu ar paslauga. Jei sukursite ypatingai vertingą bendrą pasiūlymą klientui – abu verslai galite gauti naudos iš didesnių pardavimų. Įsitikinkite, kad partnerystė yra abipusiai teisinga, o suporuotus produktus klientams patinka pirkti.

Iš esmės COVID-19 pandemija pakeitė mažmeninės prekybos sąlygas, tačiau jei pažvelgsime atidžiau, tai yra kritinis laikas verslui geriau pagalvoti apie savo produktų pakuotės dizainą, rinkodaros ir prekių pateikimo parduotuvėje metodus.

Linkime jums žengti į priekį dideliais žingsniais!

Related Posts